Jaká je práce administrátora webu

Co musí znát,jaké znalosti a dovednosti musí umět administrátor webu a jak je to finančně ohodnoceno

Nejlepší odpověď
Terryle

No, administrátor je někdo, kdo se o něco stará a udržuje to v provozu. Ale často administrátor web i vytvoří, případně navrhne (kombinované s prací webdesignéra) podle přání zákazníka a pak ho udržuje v chodu – aktualizuje údaje, hlídá, aby se nic „nepošahalo“, zálohuje a je klientovi k dispozici, když si přeje něco změnit nebo je na stránkách problém.
Znalosti – základy webdesignu, programovací jazyky, tvorba a správa databáze. Taky musí umět aspoň trošku česky, aby vkládaný obsah měl hlavu a patu a dal se číst. Tedy pokud za to chce dostat zaplaceno.
Finanční ohodnocení já osobně nevím, ale tipla bych, že to závisí na tom, co umíte, jaký servis poskytujete a jak stránky vypadají a působí.
Já dělám „administrátorku“ zadarmo dobrým známým, web jsem vytvořila na webnode (takže bez problémů vystačím se znalostí html) a teď jen aktualizuju na požádání, co je potřeba, občas nakouknu, jestli všecko funguje jak má a starám se, aby na náš web něco odkazovalo – vkládám odkazy do katalogů a udržuju je funkční. Ale protože si na administrátora spíš jen hraju, nic za to samozřejmě nechci. Kromě půjčování vajíček a mouky :o)