Avatar uživatele
anonym

Jaká je práce administrátora webu

Co musí znát,jaké znalosti a dovednosti musí umět administrátor webu a jak je to finančně ohodnoceno

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda před 4803 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

No, administrátor je někdo, kdo se o něco stará a udržuje to v provozu. Ale často administrátor web i vytvoří, případně navrhne (kombinované s prací webdesignéra) podle přání zákazníka a pak ho udržuje v chodu – aktualizuje údaje, hlídá, aby se nic „nepošahalo“, zálohuje a je klientovi k dispozici, když si přeje něco změnit nebo je na stránkách problém.
Znalosti – základy webdesignu, programovací jazyky, tvorba a správa databáze. Taky musí umět aspoň trošku česky, aby vkládaný obsah měl hlavu a patu a dal se číst. Tedy pokud za to chce dostat zaplaceno.
Finanční ohodnocení já osobně nevím, ale tipla bych, že to závisí na tom, co umíte, jaký servis poskytujete a jak stránky vypadají a působí.
Já dělám „administrátorku“ zadarmo dobrým známým, web jsem vytvořila na webnode (takže bez problémů vystačím se znalostí html) a teď jen aktualizuju na požádání, co je potřeba, občas nakouknu, jestli všecko funguje jak má a starám se, aby na náš web něco odkazovalo – vkládám odkazy do katalogů a udržuju je funkční. Ale protože si na administrátora spíš jen hraju, nic za to samozřejmě nechci. Kromě půjčování vajíček a mouky :o)

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek