čup

Jaká je položka ,,nájem z elektroměru" na faktuře?

Odpovědi
anonym

Takovou tam nenajdeš…
😉
Ale máš tam fixní platbu za „platbu za rezervovaný výkon“, která je závislá na výši toho „rezervovaného výkonu“ – tedy na hlavním jističi…
To je stálá platba bez ohledu na skutečně odebraný příkon – tedy tuto fixní platbu je potřeba rozpočítat mezi všechny majitele garáží (pokud mají tyto dva dotazy souvislost).

mosoj

Tak dovolím si připomenout, že paušál který se platí bez ohledu na spotřebu elektřiny se skládá ze dvou položek. Jednak je to ta platba za jistič ( podle jeho velikosti) + tzv . pevná cena. Součet těchto dvou položek dává paušální platbu ať je spotřeba elektřiny nebo není.