Jaká je pokuta za kouření cigaret v lese?

Nejlepší odpověď
brillant

§ 53
(1) Přestupku se dopustí ten, kdo v rámci obecného užívání lesa v lese

  1. ruší klid a ticho,
  2. hrabe stelivo,
  3. vyzvedává semenáčky a sazenice stromů a keřů lesních dřevin,
  4. bez povolení sbírá semena lesních dřevin, jmelí a ochmet,
  5. sbírá lesní plody způsobem poškozujícím les,
  6. táboří mimo vyhrazená místa,
  7. bez povolení poruší zákaz vjezdu a stání motorovým vozidlem,
  8. vstoupí do oplocených nebo zákazem vstupu označených míst,
  9. vstoupí do porostů, kde se provádí těžba, manipulace nebo doprava dříví,
  10. jezdí mimo cesty a vyznačené trasy na kole, na koni, na lyžích a na saních,
  11. pase nebo prohání dobytek nebo umožňuje výběh hospodářským zvířatům do lesních porostů,
  12. naruší půdní kryt nebo vodní režim nepovolenou těžbou hlíny, písku nebo kamene,
  13. bez povolení, popřípadě bez ohlášení provádí terénní úpravy nebo jiné stavby (například chodníky, oplocení), pokud nejde o přestupek podle zvláštních předpisů,24)
  14. těží nebo poškozuje stromy a keře lesních dřevin,
  15. nebo do vzdálenosti 50 m od okraje lesa rozdělává nebo udržuje otevřené ohně nebo odhazuje hořící nebo doutnající předměty,
  16. koná bez oznámení orgánu státní správy lesů organizované nebo hromadné sportovní akce,
  17. odhazuje odpady nebo odpadky,
  18. kouří.

(2) Za přestupek podle odstavce 1 písm. a) až k) může uložit orgán státní správy lesů pokutu až do výše 5000 Kč. Za přestupek podle odstavce 1 písm. l) až s) může uložit orgán státní správy lesů pokutu až do výše 15000 Kč.
(3) Není-li v tomto zákoně stanoveno jinak, platí o přestupcích a o jejich projednávání obecné předpisy.24)

Zdroj: www.zakonypro­lidi.cz/cs/1995-289