Rokio

Jaká/která je podle vás nejzajímavější památka ve vašem městě či vesnici?

Je to kostel, hrad, bazilika, radnice, radniční věž či úplně jiná památka?

Nejlepší odpověď
annas

Kromě jiného. Nejstarší most na Moravě asi z přelomu 14. a 15. století a další most ze 16. století, který patří k nejstarším v České republice. Most je chráněný jako kulturní památka.

Další odpovědi
Danina65

Zámek, a velmi krásný, zná ho celá republika, točilo se tu spousta filmů a pohádek.:-)

Luxx

čtvercové náměstí s podloubím na všech 4 stranách, to jinde v ČR není

Alesh

hospoda a kravín

anonym

Most, který projektoval Stanislav Bechyně.

dudu

Na zdejším hřbitově je pochována Karolina Charlotta Dorothea Meineke, rozená von Linsingen (27. listopadu 1768 – 31. ledna 1815), byla hannoverská šlechtična, první manželka anglického krále Viléma IV.

Drap

Jeden z nejhezčích gotických hradů. Kromě toho celá řada menších zajímavostí a památek.

Alesh

@barbakan: ty jsi odsud: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ho%C5%99ep­n%C3%ADk ?

anonym

http://www.in­terregion.cz/tu­ristika/stavby/techni­ka/krinec_mos­t/krinec_most_05­.jpg

Alesh

jééééééééééé, to jsme skoro sousedi 🙂 zajedu se tam někdy mrknout na kole, není to tak daleko 😉

gagaga

jezisimaria.. ! toto dopadne !
na kole radsi neee !
:p

  • iv-

Alesh

proč ne? 😉