Avatar uživatele
patmull

Jaká je podle vás nejlepší česká píseň populární hudby všech dob?

Pište i více návrhů nebo třeba Top 10, můžete i napsat proč si to myslíte. V zahraničí mají plno takových žebříčků, žádný český jsem nenašel, tak by mě zajímal váš názor.

Jen prosím, ať to má nějakou úroveň, nepište žádnou Slzu nebo Veronu 😉

Pozn. populární hudby, protože tady nechci tahat klasiku od Dvořáka apod… jinak to samozřejmě může být cokoliv od metalu až po reggea.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Lucyfer, Popelka Sany před 2722 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kelley

To je fakt hrozně subjektivní.Každý má trochu jiný vkus, jiný oblíbený styl a nikdo nezná všechny české populární písně všech dob. Na špici v rockové hudbě je pro mě všechno co se točí kolem Michala Pavlíčka nebo Radima Hladíka.Ve folku bývala na špici Zuzana Navarová, jazz – Luboš Andršt, Jiří Stivín. Kvalitní pop u nás neexistuje a neexistoval, nebo o něm aspoň nevím. Doplňuji – no vidíš, stejně si nevzpomenu hned na ty důležité osobnosti. V jazzu to byl samozřejmě Jaroslav Ježek…

Upravil/a: kelley

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
xxx3

označit nejlepší píseň je čistě subjektivní hodnocení. Ale jedno je jisté, nejprodávanější hit všech dob na našem území byl:.........­.....Holky z naší školky.
A to prosím není vtip. Celkově má ve světovém měřítku patrně největší popularitu Škoda lásky, chvíli byla na konci 60. let známá i Lady carneval, ale to už je pasé. Česká populární hudba prostě nikdy nebyla nějakým globálním fenoménem. Není pravda, že by tu nebylo nic zajímavého, ale člověk nesmí hledat ve středním proudu. To v té klasice (kterou jsi předem vyloučil) česká hudba světových parametrů dosahovala.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Neznám žádnou českou hudbu, která by byla dobrá, takže jsem tedy na odpovědi také dost zvědav. Předem ale počítám s tím, že tu bude jen komerční mainstream, kterej se z nepochopitelných důvodů všem líbí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Objektivně vzato, je to píseň od Františka Škroupa „Kde domov můj“. Ta je tak populární, že se dodnes zpívá už 182 let. Což se o současných škvárech říci nedá. Na ty si většinou nikdo nevzpomene už po pár letech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To je těžké na toto odpvěvdět.Tady máš žebříček,tak si vyber.
http://kultura­.zpravy.idnes­.cz/ta-nase-pisnicka-ceska-aneb-100-nejlepsich-hitu-f37-/filter.aspx?c=A060303­_142630_filter_kot

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Cenobita

Kdo byl na vojně ví, jaké kouzlo mají písně:

„Kéž bych byla celá bílá, jako Java 250“

a nejpopulárnější hit všech dob:

„Už len 22 dní a tak nezabudni čas sa krátí plynie ako voda“

🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Možná by bylo snazší hodnotit jednotlivě nejlepší písně od různých populárních interpretů. To je mnohem jednodušší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Co tady chceš hodnotit a vybírat. Prodej desek nebo kolikrát byla píseň reprodukována nesvědčí o její kvalitě. Já poslouchám skoro všechno a pro mne je dobrá taková píseň, která mi zlepší náladu, povzbudí. Klidně Holki, Michaela Linková, Michal David, Katapult , Olympic .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Některé populární písně mám rád, ale jsou to zrovna takové, které nijak výrazně populární nejsou. Například, co si tak namátkou vzpomenu:
Jiří Grossmann – Jako kotě si příst – skvělá hudba i text – hudba je pravda převzatá
Petra Janů – Motorest – skvělá basová linka
Yvonne Přenosilová – Boty proti lásce – skvělá převzatá hudba
a mnohé jiné.
Jsou to samé vykopávky, ale v současné pop music nenacházím mnoho, co bych mohl pochválit. I když docela mě pobavila Bára Poláková – Nafrněná, nebo některé songy Xindla X.
Na Kryštofa a Chinaski jsem alergický, jakož i na běžný repertoir Evropy 2 a většinu toho, co se hraje na Impulsu nebo Frekvenci 1.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

xxx3, v tom případě Češi = pedofilové?

před 2722 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xxx3

tak popularita různých odrhovaček není vlastní pouze Čechům. Navíc ta písnička moc „pedofilní“ není. Co teprve obliba teen hvězd allaJustin Bieber nebo Miley Cyrus.

před 2722 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Justin míří na ženské publikum, Miley se snaží být virální.

před 2722 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xxx3

tak oba dva jmenovaní jsou původně dětské hvězdičky, které začínaly být populární cca ve 13-ti letech, to se o Hložkovi ani Kotvaldovi říct nedá. Navíc Justin má dodneška cílovku hlavně u holčiček ve věku zhruba 12+.

před 2722 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek