Jaká je optimální teplota interního pevného disku?

Nejlepší odpověď
casey

optimalni teplota neni co nejnizsi, ale cca mezi 30–40st.C. Tady je vysledek testu firmy google, ktery analyzoval poruchovost na vzorku 1OO tisic disku i v zacvislosti na teplote.
http://www.di­it.cz/clanek/zi­votnost-pevnych-disku-dle-google/20639/

Další odpovědi
baghira

Optimální je co nejnižší.
50°C je přijatelná, 60°C už zavání průšvihem.
Doplňuji:
„co nejnižší“ bylo myšlené v mantinelech běžně dosahovaných teplot v počítačové skříni, nepředpokládal jsem, že by chtěl někdo disk mrazit :))

tom004

Na chladící podložce právě teď,37°C.Bez ní bývá tak 42°C.V obýváku,kde teď sedím,je 23°C.A optimální asi čím nižší,tím lepší.

Hlada

36°C