gecco

Jaká je odolnost XPS proti hlodavcům a prorůstání kořeny?

Mám na mysli extrudovaný polystyren použitý jako tepelná izolace pod úrovní terénu.
Doplňuji:
Jasně – potkanům neodolá ani beton…
😉
Měl jsem na mysli, zda je nějakým způsobem ´odpuzuje´ (pachem, strukturou…) a nebo spíše láká…
Máte někdo praktickou zkušenost?
😉
Já třeba ze zkušenosti vím, že EPS použitý k tepelné izolaci domu vysloveně láká strakapoudy (apod.), kteří si v něm rádi vyhloubí hnízdo…
Čímž mne několik let po sobě donutili opravovat fasádu – potfory…
😉

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Tak odolnost třeba proti potkanům je nulová.