Jaká je norma na nejmenší a nejkratší podpis? Může se člověk podepisovat veřejně i smajlíkem?

Díky ivzez!
Takže nyní se podepisuji zásadně takto: ;)

Musím to jít nahlásit na Městský úřad, že měním podpis?

Odpovědi
Quimby

Myslím, že jako podpis může sloužit cokoliv. Každopádně mělo by se to shodovat s podpisem na občanském průkazu.
Jinak k diskuze, ne nemůžeš si přelepit na občance nic. Mohlo by se jednat o falšování dokladů, a nezáleží na tom, že sis to udělal sám na svojí občanku a podpis je vlastně tvoje věc.
Taky ale počítej s tím, že čím divnější podpis si zvolíš, tím víckrát to budeš muset vysvětlovat.

ivzez

Nevím o žádné normě na podpis.

Může-li se někdo podepisovat křížkem,
proč by jiný nemohl třeba smajlíkem?

_____________­________

Reakce na doplnění otázky:

Proč na úřad? Vzorový podpis snad máte v bance, ne?

anonym

Nebo si můžu přelepit nálepkou podpis na občance na nový?

zjentek

Jo můžeš, ale vyber si svůj, ten tvůj je můj ;)

anonym

Dobře, že seš to ty, tak můj bude ;P