Avatar uživatele
Nikkol

Jaká je nejzdravější poloha při spaní?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? gnr54, Berušinka, iceT, anonym před 4637 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Taková, jakou tvoje tělo zaujme automaticky a bezděčně samo od sebe.
Doplňuji:
Ať už usínáš v jakékoliv poloze, ve spánku se lidi stejně různě převalují, takže je to jedno.

Upravil/a: baghira

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ponytail

Tak to já na břiše spávám dost často. Asi proto, že jsem „po tatínkovi“, takže mi nic moc nepřekáží. A ještě si u toho slintám do polštáře. Nevím, zda je to zdravé, ale spí se mi tak dobře. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bobmarley

Nemělo by se ležet na břiše. A když ležíš na zádech nebo na boku tak je důležité, by jsi neměla velkou podložku hlavy, to pak deformuje krční páteř.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Telo " si rekne samo " a pocity take. 🙂 Do niceho se nenutte . Kazdemu vyhovuje neco jineho a nektere brozurky jsou spise ke skode . -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Berušinka

baghira a -iv- mají pravdu =)
Hlavně – asi těžko bys usnula v nepřirozené poloze – usneš tak, jak je ti to příjemné.

No, my ženy většinou ani na břiše nespíme – vadí tam ty dva kopečky =D – teda aspon mně vadí … a to nemám bůhví jak velký =D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

musím se přiznat, že fakt spím na těch kopečcích/nebo kopečkách?/ a spí se mi moc dobře-i když asi podle knih nezdravě, ale co …hlavně že nevstávám po prd…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Toruk

Četl jsem v józe, že se doporučuje spát na boku v pozici lidského plodu. Jestli se nemílím, tak v minulosti se tak i pohřbívalo… teda to se mi sešla témata v jedné odpovědi- spánek a smrt 🙂 … No pro někoho smrt je jen spánek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Valky

Například na zádech tak, že máte polštář i pod chodidly. Nebo na boku, s tím, že máte polštář mezi koleny a trochu pokrčené nohy. Záda musí být pořád „vyrovnaná“… Důležitý je také výběr matrace a polštáře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

na cizím břiše.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Cizecek.M

Kdyby bylo na mě, tak je mi to jedno. Spím v jakékoli poloze, jen abych ten spánek měla kvalitní… Což se u mě bohužel neděje…

Avatar uživatele
KaraskovaAl

A zkoušela jsi něco na podporu toho spánku? To je kolikrát fakt pomoc.

Nový příspěvek