Salio

Jaká je nejvyšší česká bankovka? Je nějaká vyšší jak 5000Kč?

Nejlepší odpověď
tom004

Není.Nejvyšší,je 5 000,– Kč.

Zdroj: http://pro.stu­denty.sweb.cz/ban­kovky.html

Další odpovědi
anonym

Není,a buďme rádi.Kdyby byla,byla by také hyperinflace. Viz Polsko!

arygnoc

není.
ale brzo bude.
a i kovové mince se mění – už netrpělive čekám na kovovou sto a dvěstěkorunu.

venkovan

5000,– Kč, ale je ji při měření výšky potřeba postavit na užší stranu

lexx

Zatím není ale doprovodným jevem zmíněné hyperinflace je tisk a emise vysokých nominálů. já se pamatuji na 60. a 70.léta min.století když nejvyšší byla stovka, pak 500, dále 1000…a už to jede. Dneska 5000 a kde je konec krize ? V nedohlednu…Pří­klad ? Polsko 90.let nebo Itálie.