TEREZA.B

Jaká je největší planeta ve vesmíru?

Nejlepší odpověď
jpau

Vzhledem k tomu, že celková velikost vesmíru není zjištěná (existuje pouze jakýsi tepelný model, na základě kterého můžeme zkusti odhadnout velikost, tvar, apod.) a prostor vesmíru není celkově zmapovaný (dokonce je předpoklad, že se vesmír nadále zvětšuje) tak není možné odpovědět na Tvoji otázku. Za předpokladu, že je vesmír teoreticky nekonečný, tak v něm může být teoreticky nekonečně velká planeta.

Další odpovědi
huxa

to nevíme a nejspíše ani nikdy vědět nebudeme

♥♥♥

Ahoj,
neměl by to být náhodou Saturn?
Stačí napsat do vyhledávače největší planeta a vyjedet ti tohle:
http://search­.seznam.cz/?q=nej­v%C4%9Bt%C5%A1%C3%AD+pla­neta&aq=&oq=&s­ourceid=szn-HP&thru=

Doplňuji:
Jak zde píše pan Kole, není to Jupiter?
I to je možné, ale jak zde píše první člověk, na tvou otázku se nedá odpovědět přesně, nejsme vědci vesmíru :) .

Michal Kole

myslím, že Jupiter, ale jistý si nejsem a nemám čas to te´d hledat

M.

Pokud myslíš Sluneční soustavy, tak Jupiter.

Jinak když jsem si tu otázku prvně přečetla, musela jsem se pousmát. Nevíme jak je Vesmír rozšířený, můžeme jen odhadovat počet planet, hvězd a podobně, natož jejich hmotnost. Otázku směřuj spíše samotnému Vesmíru než nám :)

Richie

Jestli se ptáš na největší planetu v nám dosud známém vesmíru tak je to ta z článku.
http://aktual­ne.centrum.cz/ve­da/clanek.phtml?id=48­2457