Která je největší krádež u nás za 100 let?

V některých státech bylo varování, že Češi mnoho kradou, nejde zapomenout na kupónovou privatizaci a jméno
Viktor Kožený, který je irský občan českého původu žijící v současné době na Bahamách. Spojené státy americké a Česká republika se jej snaží přivést před soud a je na něj vydán mezinárodní zatykač. V médiích bývá přezdíván „pirát z Prahy“.

Nejlepší odpověď
Eurohujer

Církevní restituce.

Další odpovědi
anonym

Sice by se mohlo jevit jako největší krádež znárodnění majetku v r.1948, ale předčila to sametová revoluce, kde se krade vlastně po celou dobu od začátku devadesátých let.
V r. 1948 sice byl znárodněn majetek, ale lidi na tom (polích) a v tom (fabrikách) měli práci a měli peníze. Po revoluci to bylo vráceno majitelům a lidi přišli jak o práci, tak o peníze, takže stát okradl miliony lidí.
Znárodněný majetk komunisti (respektive lidi v akci Zet) zvelebili, ale po revoluci jim jejich práce NEBYLA zaplacena novými majiteli.
Abych uvedl příklad.Ve vesnici, kde bydlím, komunisti sebrali majiteli hospodu. V akci Zet lidi tuto hospodu zrenovovali, udělali splachovací záchody, umývárku, přistavěli tělocvičnu, která byla využívána jak místním Sokolem, tak hospodou jako taneční sál. Lidi na tom odpracovali hromadu hodin ZADARMO, aby měli kde cvičit či tancovat. Po revoluci to dědicové OKAMŽITĚ prodali, pak to přešlo přes několik majtelů a dneska to chátrá a NEMÁME KDE TANCOVAT ANI CVIČIT.
V rámci akce Zet obec postavila vodovod.Opět lidi ZADARMO kopali celé příkopy na položení vodovodu a po revoluci to někdo koupil A NYNÍ MÁME DRAHOU vodu aniž by nový majitel zaplatil lidem jejich práci.
A toto se dělo v mnohých obcích a městech po celé republice.
Takže největší zlodějina se děje DNES A DENNĚ po celém období budování kapitalismu v Čechách.

anonym

Proč za sto let, copak nestačí posledních 27 let?

tforro

Na největší krádež bych se ptal tuneldědka Klause.
To všechno, co přišlo pak je jen slabší odvar tuneldědkovo rozkradení republiky.

Kryšpín

Možná když se po hedvábném sametu v 90 letech se provedla pod vedením nejlepších odborníků na pět minut tma a začala řádit neviditelná ruka trhu, včetně rychlovýroby milionářů. Dále jsem se zeptal pamětníka souseda, který je o 60 let starší a pravil, vyber si.- Kauza LTO, Murok, rumová aférka, Dig Human, finance ODS, Bramberk, Chemapol, Liberta, Gripenky, Izip, gumovka D47, Přibyl, Kořístka, kakaový boby, byt Grossánka, Bursíkův domeček, Karlovarská losovačka, Kubiceho zpráva, Opencard, Justiční mafie, knihovna Macíka, Toskánsko, Barták, ROP, Panďury, Drobil, Promotro, finance VV veverek, dluhopisy Kocourečka, Kolibřík a Mazánek, letadýlka CASA, Nágyo novela, stačí si jen vybrat. Mimo jiné skopčáci po roce 1939 drancovali vojenský materiál a výrobu, po roce 1945 čecháčkové hrabali po Sudeťácích, v padesátých letech čech-komouši drancovali po zemědělcích, po roce 1970 hr na majetky občanů kteří opustili republiku poněvadž nesouhlasili s normalizací a po hedvábném sametu se někteří čecháčkové předvedli v plné kráse na další dlouhá léta.

Agneta

Sudety. Krádež (koupě na úvěr?) za 800 miliard €…(a určitě na to jednou zase dojde) :DD

Mc Merkurion

… největší zloděj je čas > ukradl mi mládí a nechce mi ho vrátit zpět …

anonym

Subjektivně si myslím že největší krádež bylo znárodnění majetku s příchodem socialismu, od té doby zde byla jenom bída a deprese, a kdo rychle neutekl na západ měl smůlu.

anonym

Nesouhlasím, viz moji odpověď na otázku.
Největší krádež se děje dnes a denně na občanech tohoto státu v rámci VYKOŘISŤOVÁNÍ ČLOVĚKA ČLOVĚKEM.Dělník, který maká na tři směny a o sobotách a nedělích je placen méně než člověk, který sedí v kanceláři a nic nedělá.
Když vezmu jen příklad z nynější doby, JAK MŮŽE ADVOKÁT ZÍSKAT 300 MILIONŮ ZA NIC NEDĚLÁNÍ.
Ano, někdo pochybil, ale když já žádám o zaměstnavali peníze na výplatu, kterou nedostanu půl roku tak se o ni musím soudit a pak stejně dostanu jen tu část, kterou mně dluží.ŽÁDNÉ PENÁLE ZA NEDODANOU VÝPLATU NEMÁM!!!!!
Takže kdo koho okrádá?

Kepler

Tak to není jen subjektivní, to je objektivní trefa!

anonym

Byl zde i názor že po pádu socialismu, se krade v kapitalismu více než za socialismu, to je už jenom amatérská snaha ukrást to co zde ještě zbylo, jednoduchým ukazatelem stavu ekonomiky je porodnost a ta zde rychle klesá.

anonym

Takže tímto názorem jasně potvrzuješ, že nejvíce se krade dneska než v socialismu.Pro­tože v socialismu byla největší porodnost, nyní začínáme vymírat.

anonym

Tím jenom chci říci že už není co krást a tak nemáme děti, vše je zde rozkradeno a vytunelováno, jsme jako vykácený deštný prales kde už není ani pastva pro dobytek, samozřejmě nikdo za nic nemůže.

Alesh

zkus jinou písničku, tahle začíná být ohraná