Dan-Bohm

Jaká je nejpoužívanější Anglický jazyk?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaká je na světě nejpoužívanější Anglický jazyk? Jsou 2 druhy! 1. Britská Angličtina
2. Americká Angličtina

Nejlepší odpověď
quentos

Jednoznačně britská, protože ta se oficiálně učí jako druhý jazyk na všech školách v zemích, které nemaji angličtinu jako oficiální řeč. Co do počtu rodilých mluvčích by pak samozřejmě naopak vedla americká.

Nemusíte nás poučovat, a už vůbec ne s vykřičníkem.
Anglického jazyka je víc než dva druhy!!! Např.
3. australská angličtina
4. indická angličtina
5. jihoafrická angličtina (a ano, všechno s malým písmenem, abych si taky zapoučoval.)

klumprt

24 anglických přízvuků ke slyšení zde: http://youtu.be/dA­Bo_DCIdpM