TEREZA.B

Jaká je nejmenší známá hvězda? Je menší než Země?

Odpovědi
Dados

Známy jsou pouze hvězdy o velikosti Slunce nebo větší (takto jsem byl informován). Ovšem Vesmír je velký a záhadný, takže je zde možné cše i hvězda o velikosti špendlíkové hlavičky :) .

wankan

Jsou známy tzv. neutronové hvězdy, jejich poloměr je i 20km. Ovšem jsou to jen pozůstatky velmi hmotných hvězd. jeden decimetr krychlový jejich hmoty váží jako celý Mount Everest. Zdroj publikace „Souhvězdí“ od Joszip Kleczek