Avatar uživatele
anonym

Jaká je nejlepší učebnice češtiny?

Dobrý den potřebovala bych nějaký přehled české gramatiky, knížku kde by byla obsažena celá gramatika se všemi svými pravidly, ale hlavně STRUČNĚ a JASNĚ.(nepotřebuji bichli se zbytečně obšírným vysvětlováním) Děkuji moc za tipy:-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, fcoop před 4398 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Domnívám se, že nejlepší je Stručná mluvnice česká od autorů Havránka, Jedličky, která je upravená podle posledních pravidel.

I když se nazývá stručná, je obsahově hutná. Najdete v ní to základní, co je třeba vědět.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Doporučuji : Pravidla českého jazyka

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

ocko, učebnice rozboru se týká jen syntaxe, chybí hláskosloví, tvarosloví. Mluvnice obsahuje všechny disciplíny mluvnice včetně syntaxe.
Na pravidla pravopisu se neptala.

před 4398 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Annas, vycházela jsem z toho, co k češtině potřebuji já. Co jsem uvedla jsou podle mého názoru dvě velmi dobré knihy. Nejsem češtinářka a nemíním Vám lézt do Vašeho oboru. Psala jsem svůj názor za sebe, ne za celou češtinářskou obec jako takovou.

před 4398 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

NIc se neděje. Ale obdivuji vás v tom smyslu, že se zajímáte o rozbor. Ten láká málokoho, i když pomáhá ke správné interpunkci.

před 4398 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek