Jaká je nejlepší učebnice češtiny?

Dobrý den potřebovala bych nějaký přehled české gramatiky, knížku kde by byla obsažena celá gramatika se všemi svými pravidly, ale hlavně STRUČNĚ a JASNĚ.(nepotřebuji bichli se zbytečně obšírným vysvětlováním) Děkuji moc za tipy:-)

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že nejlepší je Stručná mluvnice česká od autorů Havránka, Jedličky, která je upravená podle posledních pravidel.

I když se nazývá stručná, je obsahově hutná. Najdete v ní to základní, co je třeba vědět.

Další odpovědi
Drap

Doporučuji : Pravidla českého jazyka

annas

ocko, učebnice rozboru se týká jen syntaxe, chybí hláskosloví, tvarosloví. Mluvnice obsahuje všechny disciplíny mluvnice včetně syntaxe.
Na pravidla pravopisu se neptala.

anonym

Annas, vycházela jsem z toho, co k češtině potřebuji já. Co jsem uvedla jsou podle mého názoru dvě velmi dobré knihy. Nejsem češtinářka a nemíním Vám lézt do Vašeho oboru. Psala jsem svůj názor za sebe, ne za celou češtinářskou obec jako takovou.

annas

NIc se neděje. Ale obdivuji vás v tom smyslu, že se zajímáte o rozbor. Ten láká málokoho, i když pomáhá ke správné interpunkci.