Retro

Jaká je náročnost pěstování japonského topolu?

Chtěl bych pěstovat Japonský topol pro komerkční účely,jak je to náročné fyzicky a finančně?

Odpovědi
Hykam

Na založení plantáže si můžete podat žádost na dotace. Stejně tak i potom každý rok na plochu, kterou máte osázenou.
Jeden „prýt“ vás bude stát asi tak 3 – 4 kč.
Na 1 ha se dává cca 8000 ks.
V prvním roce je třeba topoly alespoň 1 (lépe 2×) okopat, aby plevel nepřerostl porost.
Každý rok na jaře nasypu ke každému stromu hrst NPK a později ledek LAV27%.
Nejdéle 6 rok musíte stromy, které mohou dosahovat až 12m výšky pokácet, protože v 7 roce japonský topol dospívá a jelikož je to nepůvodní rostlina, nesmí zde vykvést.
Fyzickou náročnost na sklizeň ještě nemám vyzkoušenou, to mne čeká až za 2 roky 🙂

hanulka11

známý ho pěstují pro svou potřebu na topení
ale nevím podrobnosti

zde je zajímavé vše co se dá dozvědět

http://www.rychle­rostoucitopol­.cz/