Jessinka

Jaká je myšlenka tohoto citátu?

Kdyby celý svět mi říkal něco, co se vzpírá mému rozumu, nemohl bych takovou věc tvrdit bez odporu svědomí.

Nejlepší odpověď
annas

Je třeba si uvědomit, co je svědomí .. jakýsi vnitřní hlas, pomocí něhož poznáme, zda jednání, které chceme vykonat , je mravně dobré nebo špatné.

Je totiž svědomí před činem a po činu. – něco máme udělat – ozve se naše svědomí – nevykonáme. Vykonáme – ozve se naše svědomí – těžko se čin napravuje.

Kdyby vás kdokoliv k něčemu nabádal, co nepovažujete za správné z jakýchkoliv důvodů, nenechte se k činu přesvědčit, provinila byste se svému svědomí – ovlivňuje vás svědomí před činem.

Další odpovědi
MrLadas99

myslím že tento citát je o svědomí a rozumu a o síle tychto věcí