Avatar uživatele
Larissa

Jaká je možnost, že v antikvariátu narazím na nějakou knížku od W. Shakespeara?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11 před 4450 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Conchus

Myslím si, že dost slušná. V Praze je řada antikvariátů, které vedou tento žánr.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mapel

Určitě, je to prodejná literatura, tak ji antikvariáty kupují.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

To určitě je možnost a je to velké dobroudružství probírat se v antikvariátu knihami , to je báječný zážitek /miluji knihy / takže .....vzhůru do toho a přeji pěkné úlovky

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Ad Dr.Axl – Shakespeare je spisovatel, který tvořil dramatická díla. Rovněž psal poezii.

před 4449 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad Dr.Axl. Neschovávám se do diskuze, protože neodpovídám na otázku, ale reaguji na vaše slova. Citujete Wikipedii, u níž jste mnohdy uváděl, že je neautorizovaná.

Neuvědomujete si, že spisovatel je ten, kdo „spisuje“ literární texty formou prözy, poezie či dramatu. Proto je spisovatel prozaik, básník, dramatik. Souvisí to i s nadřazeností a podřazeností pojmů, které platí nejen v oblasti literatury. Příklad: spisovatel je slovo nadřazené básníkovi, prozaikovi či dramatikovi. Ten psal tragédie, komedie, dnes už se drama člení jinak.

Protože je obecně známo, že se S. řadí mezi spisovatele evropské renezance a humanismu, uvádí se jen to, že je dramatik, který se proslavil i svými sonety. Nikde jsem se nezmínila, že psal prózu.

Jsou dostupné slovníky českých i světových spisvatelů, v nichž je S. uvedený. Rovněž ho najdeme ve specifickém slovníku světových dramatiků. Stejně v učebních literatury jsou zachyceni spisovatelé 19. st. (pokládaní za významnější), dále spisovatelé 20. st. atd.

Pokud se domníváte, že nemám pravdu, podejte stížnost na autory literárních slovníků či učebnic, že nesouhlasíte s tímto členěním literatury a že podle vás dramatik S. není spisovatel…

Tazatelka se vyjádřila nepřesně. Jednak slovem knížka, ale i nepřesnou formulací. Mělo být narazím na knihu s dramaty (s dílem) W. S.

před 4448 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Podívala jsem se, zda nenajdu náhodou omluvu od Dr.Axla. Jenže jeho odpověď zmizela. Uvědomila jsem si, že jsem si celou diskuzi uložila pro případ, kdyby náhodou otázku někdo smazal. Kopíruji odpověď, protože bez ní to vypadá, že Andělé ani já nemáme pravdu.

Možno ověřit u adminů.

Odpověď Dr.Axla:
Shakespeare byl dramatik, ne spisovatel.
Pokud máš na mysli některá knižní vydání jeho her, pak má dnes většina antikvariátů internetové nabídky, stačí prolistovat, případně dle kontaktů zaslat poptávky.

P.S. ad annas, která se schováváš v diskuzi se svými kantorskými výtkami, podívej se laskavě do odkazu! Je tam výslovně uvedeno „dramatik a básník“ včetně děl –37 divadelních her a 154 sonetů, žádnou prózu.

Odkaz z Wikipedie jsem bohužel neokopírovala, ale na tom nezáleží, protože W. S. je dramatický spisovatel.

před 4422 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Naprosto souhlasím s Annas. Jak Shakespeare nemůže být spisovatel doktote? To bych od Vás nečekala…

před 4447 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Doktore,byla by zcela na místě Vaše omluva k Annas. Tolik Vám dělá problém si umět přiznat chybu a omluvit se? A takový člověk jako Vy,rozdává diktátorské rady druhým???

před 4447 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Andělé, marné čekání. Odpověď již zapadla, takže proč přiznávat chybu.

před 4445 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Annas,já jsem to čekala. Odpověd zapadla,tak nač se přiznávat a omluvit.
Já bych se styděla,kdybych někoho napadla a ještě bych pak zjistila,že jsem neměla pravdu. Propadla bych se hambou…

před 4444 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

Je to marné. nikdy se neomluvil, přestože evidentně neměl pravdu

před 4443 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Pro Dr.Axla:
http://www.spi­sovatele.cz/wi­lliam-shakespeare

před 4447 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek