Larissa

Jaká je možnost, že v antikvariátu narazím na nějakou knížku od W. Shakespeara?

Nejlepší odpověď
Conchus

Myslím si, že dost slušná. V Praze je řada antikvariátů, které vedou tento žánr.

Další odpovědi
Mapel

Určitě, je to prodejná literatura, tak ji antikvariáty kupují.

hanulka11

To určitě je možnost a je to velké dobroudružství probírat se v antikvariátu knihami , to je báječný zážitek /miluji knihy / takže .....vzhůru do toho a přeji pěkné úlovky

annas

Ad Dr.Axl – Shakespeare je spisovatel, který tvořil dramatická díla. Rovněž psal poezii.

annas

Ad Dr.Axl. Neschovávám se do diskuze, protože neodpovídám na otázku, ale reaguji na vaše slova. Citujete Wikipedii, u níž jste mnohdy uváděl, že je neautorizovaná.

Neuvědomujete si, že spisovatel je ten, kdo „spisuje“ literární texty formou prözy, poezie či dramatu. Proto je spisovatel prozaik, básník, dramatik. Souvisí to i s nadřazeností a podřazeností pojmů, které platí nejen v oblasti literatury. Příklad: spisovatel je slovo nadřazené básníkovi, prozaikovi či dramatikovi. Ten psal tragédie, komedie, dnes už se drama člení jinak.

Protože je obecně známo, že se S. řadí mezi spisovatele evropské renezance a humanismu, uvádí se jen to, že je dramatik, který se proslavil i svými sonety. Nikde jsem se nezmínila, že psal prózu.

Jsou dostupné slovníky českých i světových spisvatelů, v nichž je S. uvedený. Rovněž ho najdeme ve specifickém slovníku světových dramatiků. Stejně v učebních literatury jsou zachyceni spisovatelé 19. st. (pokládaní za významnější), dále spisovatelé 20. st. atd.

Pokud se domníváte, že nemám pravdu, podejte stížnost na autory literárních slovníků či učebnic, že nesouhlasíte s tímto členěním literatury a že podle vás dramatik S. není spisovatel…

Tazatelka se vyjádřila nepřesně. Jednak slovem knížka, ale i nepřesnou formulací. Mělo být narazím na knihu s dramaty (s dílem) W. S.

annas

Podívala jsem se, zda nenajdu náhodou omluvu od Dr.Axla. Jenže jeho odpověď zmizela. Uvědomila jsem si, že jsem si celou diskuzi uložila pro případ, kdyby náhodou otázku někdo smazal. Kopíruji odpověď, protože bez ní to vypadá, že Andělé ani já nemáme pravdu.

Možno ověřit u adminů.

Odpověď Dr.Axla:
Shakespeare byl dramatik, ne spisovatel.
Pokud máš na mysli některá knižní vydání jeho her, pak má dnes většina antikvariátů internetové nabídky, stačí prolistovat, případně dle kontaktů zaslat poptávky.

P.S. ad annas, která se schováváš v diskuzi se svými kantorskými výtkami, podívej se laskavě do odkazu! Je tam výslovně uvedeno „dramatik a básník“ včetně děl –37 divadelních her a 154 sonetů, žádnou prózu.

Odkaz z Wikipedie jsem bohužel neokopírovala, ale na tom nezáleží, protože W. S. je dramatický spisovatel.

Andělé

Naprosto souhlasím s Annas. Jak Shakespeare nemůže být spisovatel doktote? To bych od Vás nečekala…

Andělé

Doktore,byla by zcela na místě Vaše omluva k Annas. Tolik Vám dělá problém si umět přiznat chybu a omluvit se? A takový člověk jako Vy,rozdává diktátorské rady druhým???

annas

Andělé, marné čekání. Odpověď již zapadla, takže proč přiznávat chybu.

Andělé

Annas,já jsem to čekala. Odpověd zapadla,tak nač se přiznávat a omluvit.
Já bych se styděla,kdybych někoho napadla a ještě bych pak zjistila,že jsem neměla pravdu. Propadla bych se hambou…

vagra

Je to marné. nikdy se neomluvil, přestože evidentně neměl pravdu

Andělé

Pro Dr.Axla:
http://www.spi­sovatele.cz/wi­lliam-shakespeare