Typodílna

Jaká je momentální situace v Izraeli?

Chtěla bych se podívat do Izraele koncem října. Nevíte, zda je nebezpečné tam cestovat? Slyšela jsem, že tam byl nějaký konflikt v červenci v Tel Avivu.

Odpovědi
Pepa25

Teď už snad stabilizovaná. Po intenzivním vypouštění raket v červenci – srpnu bylo 27.8. vyhlášeno oboustranné příměří, které zatím trvá. Jen doplním, že jsem byl v Izraeli mezi krizemi v 11/2012 a nyní v létě a byl tam „napjatý klid“.

anonym

http://www.mzv­.cz/jnp/cz/ces­tujeme/aktual­ni_doporuceni_a_va­rovani/izrael_ak­tualni_doporu­ceni_pro_cesty_3­.html
Pokud nebudeš (cca) cestovat jižněji, než je Beerševa a severněji, než je Nazareth, je v Izraeli poměrně bezpečno (samozřejmě nesmíš ´budit´ rozruch nedostatečným oděním apod. 😉 ).