igracek92

Jaká je maximální doba, kterou má pojišťovna na prošetření nehody a následné vyplacení peněz?

výplata pojistného

Odpovědi
anonym

To je poněkud pošmodrchané.
Pojišťovna nehodu neprošetřuje, to má na starosti policie. Pojišťovna na základě šetření policie zjišťuje výši škody (k tomu jsou určení „likvidátoři“ škod, čili pojistných událostí). Od nahlášení pojistné události do výplaty peněz má pojišťovna termín 6 týdnů. Tato lhůta bývá v případě doložení všech podkladů a nesporných uvedených údajů podstatně kratší. Dá se dokonce sjednat tzv. „záloha na pojistné plnění“.
Pokud je šetření delší, tak nejsou uzavřena všechna vyšetřování policie. Zde může být problém míra zavinění účastníků nehody, podezření z pojistného podvodu a podobně.
Stanovená lhůta na likvidaci pojistné události je lhůtou pro pracovníky pojišťovny, nikoliv pro pojištěného.
Pojištěný má právo na informace o průběhu řešení pojistné události, které může získat telefonicky přímo u likvidátora, který byl určen pojišťovnou k likvidaci konkrétní pojistné události, u sjednatele pojištění nebo na přepážce pojišťovny.
Pokud se řešení pojistky táhne delší dobu, je lépe zavolat a zjistit si bližší informace.

Drap

Pojistné se vyplácí až po prošetření pojistné události. A to, vzhledem k okolnostem , může trvat někdy dost dlouho. Třeba i rok.