Jaká je maximální délka nepřetrřitého vyučování na střední škole?

Rád bych se zeptal, jak dlouho v kuse lze vyučovat na střední škole bez tzv. volné hodiny. Děkuji za odpověď.
Tomáš

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na provozních podmínkách školy, třeba kvůli obědům. Důležitá je jedna 20minutová dopolední přestávka (zpravidla po 2. vyučovací hodině).
Někde se učí 4 vyuč. hodiny, pak v 5. oběd, jinde oběd po 5. vyuč. h. nebo dokonce po 6. vyuč. hodině. Záleží také na tom, zda mají studenti odpolední vyučování.

Od 2. pol. tohoto školního roku má platit nová vyhláška MŠ o délce přestávek. Zatím nevím, k jaké změně dojde.

Další odpovědi
Lucijej

Nejpozději po 6. vyučovací hodině musí být jedna hodina volná. Ale v případě, že budeš chodit na volně volitelný předmět, který probíhá v době nulté vyučovací hodiny, tak se může stát, že volná hodina bude až po sedmé vyučovací hodině.