Adelaide282

Jaká je maximální a minimální přesná vzdálenost Země od Slunce?

Nejlepší odpověď
led

Presná, na milimetre?
z Wikipedie:
„V najvzdialenejšom bode svojej dráhy, v aféliu (odslní), je Zem od Slnka vzdialená 152 098 704 km a vtedy sa pohybuje najpomalšie – rýchlosťou 29,291 km/s. V najbližšom bode svojej dráhy, v perihéliu (príslní) je od Slnka vzdialená 147 097 149 km a jej obežná rýchlosť je 30,287 km/s.“

Zdroj: http://sk.wiki­pedia.org/wiki/Po­hyby_Zeme

Další odpovědi
venkovan

Přesná – nevím, na setiny milimetru jsem nikde údaj neviděl.