piškot(ka)

Jaká je konstanta k z příkladu f(x)=k*(2×-13)?

Dobrý den, nevím si rady s tímto příkladem, prolistovala jsem internet, skripta, ale už nic jiného mě nenapadá. f(x) = k*(2×-13) pro x náleží z intervalu <2,5>. Zkoušela jsem cokoli, nic podobného jsem nikde nenašla. Moc prosím o pomoc.
Doplňuji:
takze to znamena ze si za x dosadim 2 a pak 5 a udelam si z toho dve rovnice?

Odpovědi
mosoj

Nevím co chceš slyšet. Je to lineární funkce a grafem je přímka ( tady to bude pouze úsečka, máš omezený interval pro x).

Hodnoty k, nám říkají zda je funkce rostoucí, konstatntní nebo klesající.

Viz:
http://www.zsdo­brichovice.cz/pro­gramy/matika/Li­nearni_funkce­.xls#‚Význam konstant k, q‘!A1
Doplňuji:
http://www.zsdo­brichovice.cz/pro­gramy/matika/Li­nearni_funkce­.xls#‚Význam konstant k, q‘!A1

f( x) = y
Dosazuj si za x v rámci uvedeného uzavřeného intervalu 2 – 5 a hodnoty x a y si vynášej na souřadnicovou osu x a y. Pro k – větší – 0 bude graf rostoucí, pro k = 0 bude konstatntní a pro k – menší 0 bude klesající. Vzhledem k tomu že pro x máš uzavřený interval bude grafem úsečka.
Někde si to ověř maturoval jsem v roce 1963.

vojta.g

Opis presne zadani ulohy.