mrblackwell

Jaká je Kartušová filtrace ?

Jaké máte zkušenosti s kartušovou filtrací pro nadzemní bazény?
Je účinné ? Jak často se musí měnit čisticí filtr ?

Odpovědi
Ar

Mám bazén 3,66×91cm a používám kartušovou filtraci. Čistím tak jednou za tři týdny a na začátku sezony dám vždy novou vložku. Zatím nebyl nikdy problém. Na větší bazén by to chtělo už pískovou filtraci.
Používám chemii, tablety Laguna Quatro

Ex-pert

Četnost čištění kartušové filtrace závisí na zatížení bazénu. Čím je bazénová voda teplejší a čím více se v bazénu koupete, tím častěji je třeba filtraci čistit. Doporučuji však provádět čištění kartušové filtrace minimálně 1×týdně. Před čištěním odpojte filtraci ze sítě a uzavřete přívod a odvod vody. Po vyčištění filtrace proveďte její odvzdušnění dle návodu. Vyměňuje se při poškození.

Zdroj: http://www.ba­zenyshop.cz/kar­tusova-filtrace/