Lgee

Jaká je ještě přijatelná váha u štíhlé holky a co je už přes čáru?

Jaká je nejideálnější váha, jaká je ještě přijatelná, a jaká už je přes čáru? (Anorexie)

Odpovědi
Dochy

Neexistuje slovo „nejideálnější“, „ideální“ už odpovídá zhruba slovu „nejvhodnější“.
Neexistuje žádná striktní hranice, navíc váha, kromě jiného, se bude lišit i podle výšky postavy.

dubraro

Dnes se užívá spíše index BMI, který zohledňuje i výšku. Podle současných představ by měla zdravá mladá žena mít BMI 20–25.