Válek Petr

Jaká je ideální vrsta drceného polystyrenu k vytvoření izolace ?

Např. aby se vyrovnal izolací k 10 cm deskového EPS ? Drceného polystyrenu musí být větší vrtsva nebo naopak může být menší, když je mezi ním vzduch ?

Odpovědi
gecco

Co je „ideální vrsta“???
😉
Tepelná vodivost drceného polystyrenu je cca stejná, jako deskového – rozdíly mohou nastat, pokud bude sypaný ´průfučný´ (nakolik bude moci do izolace vítr).

Dochy

Obávám se, že nelze kvalitně odpovědět, pokud není kvalitně a jednoznačně položena otázka.
Co a jak chceš izolovat? (vniknutí vody, profouknutí větrem…)Vodorovně, svisle? (s tím souvisí možnost slehnutí sypaného PS) …

cukrar

Drceného polyše musí být silnější vrstva.