Verca007

Jaká je idealní váha?

Je mi 11 vyska 152 cm a 54 kg jsem z toho nestastna protože mam velký pocit že jsem moc tlustá prosím odepište i jak případně zhubnout.

Nejlepší odpověď
Alesh

BMI = 23,37 – ženská by prý měla mít 19 – 24, čili jsi v normě, ale blížíš se horní mezi, přepočteno na kila 50±5 kg, tedy malinko se kroť v jídle a přidej na pohybu.
Popiš svůj jídelníček a své fyzické aktivity, pak ti můžeme více poradit.

Další odpovědi
iceT

Ideální váha je individuální,každý má jinou stavbu kostry,váhu kostí a podobně.Myslím,že v 11 letech si máš hrát s panenkama a ne mít pocity tlustosti.Na druhou stranu stranu je mi jasné,že moje generace měla jiné podmínky k dětství než ta tvoje,dneska děti řeší nesmysly dospělých.
Neřeš váhu nějakýma dietama,jez co chceš v přiměřeném množství,pij dostatek tekutin,měj správné stravovací návyky a dostatek pohybu a nemusíš váhu řešit do dospělosti,pokud ke zvýšené hmotnosti nemáš dědičné předpoklady nebo nebo zdravotní problémy.

Baromut

Jdi si místo sezení u počítače zaběhat ;)

marci1

Buď úplně v klidu, přestaň jíst sladkosti, jez zeleninu, ovoce a více se hýbej. Budeš se cítit lépe. Pohyb, pohyb, pohyb. 🙂

anonym

Nežer to co ti chutná,jez jen to co je zdravé a k tvému věku přípustné,nesed u pc a dělej něco s tvým tělem,sportuj,měj aktivity co ti postavu zeštíhlí

Monca_a

Ahoj,
Doma mám ze zdravé víživy takové „kolečko“ kde si nastavíš hmotnost a výšku potom ti vyjdou takové barevné čáry, u kterých je věk. Nahoře jsou vysvětlivky a tam je napsané obezní, robusní, proporční,štíhlá, hubená.. Tobě to vyšlo obrzní :/
Mě je 14 měřím 156 a vážím 44kg vyšlo mi proporční což znamená normální :)
Ale je mi to líto asi by jsi vážně přestat jíst :)