caleb

Jaká je hlavní myšlenka lit. díla Frankenstein od Mary W. Shelleyové?

Potřebuji vědět hlavní myšlenku k dílu Frankenstein od Mary W. Shelleyové.

Nejlepší odpověď
fcoop

Je to v podstatě varování. Něco ve smyslu:" Nehrajte si s přírodou,nikdy neodhadnete dosah – a vyrobíte monstrum".
Dnes je to ještě aktuálnější,než tehdy.
Z nanotechnologií – z nanobotů jde tak trochu děs. Třeba.
Hlavně! proto,že všechno se dá zneužít.

Další odpovědi
klumprt

Nebudu prozrazovat, poněvadž zřejmě jde o domácí úkol, i když určitě napíšeš, že nejde o domácí úkol 🙂 Jenom naznačím. A pozor, jde o můj výklad, ne o to, co chce slyšet paní učitelka. Protože já při nejlepší vůli nemůžu vědět, co chce slyšet paní učitelka.

Ta myšlenka je příbuzná k myšlence v díle Krakatit od Karla Čapka.

Nastolený problém,je příbuzný se současnými problémy třeba okolo geneticky modifikovaných potravin, klonování, nebo zásahů do genetického kódu embryí.

Pokud jsi ochoten přemýšlet, jistě na to přijdeš. Pokud na to přijdeš, jistě to budeš moci obhájit u paní učitelky, i když budeš mimo její očekávání. Kdybych ti to jen suše prozradil, neobhájil bys ani starou belu.