Anduliska

Jaká je hlavní myšlenka díla Co bůh? Člověk?

Dobrý den,
chtěla bych se vás zeptat jaká je hlavní myšlenka díla Co bůh? Člověk? od Fridricha Bridela popřp. Proč, za jakým účel byla kniha napsána?
Děkuji předem za odpovědi
PS: Není to žádný domácí úkol, dílo jsem poctivě přečetla a nastudovala. Nemohu však s klidem říci, z jakého důvodu autor knihu napsal. Ano je to čistě barkoní dílo, sloužilo tedy pro náboženské účely. Ptám se tedy nebylo to tedy ještě pro něco jiného?

Nejlepší odpověď
annas

Když jste dílo četla, tak není těžké pochopit, o co jde. Znáte charakteristiku baroka, takže víte, proč se lidé obraceli k Bohu.

Stejně tak se autor zabývá protikladem Boha v trojjediné podobě, který je dokonalý a věčný, zatímco člověk má své chyby a jeho život na zemi je konečný.

K čemu slouží umělecká díla? Aby je lidé četl a zamysleli se nad nimi. O mnoha verších se dá přemýšlet, tedy filozofovat.

Možná šlo autorovi o to, abychom se srovnávali s jinými lidmi a uvědomili si, že kdo se ponižuje, bývá povýšen a naopak – lidská marnost x božská důležitost.

Další odpovědi
brillant

Dílo si přečti. DÚ a soutěže zde neřešíme.