annas

Jaká je historie zámku britských králů?

Největší obydlený zámek na světě.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Historie Windsoru a britských monarchů je nerozlučně spjata. Každý tam zanechal své stopy. Když v zemi panoval mír, rozšiřoval se Windsor o další královské komnaty a haly. V dobách válek se stavěla opevnění. Nicméně hlavní rysy si zachoval neměnné. Po celých téměř tisíc let je centrem Windsoru uměle navršená vyvýšenina, na níž Vilém I. Dobyvatel (panoval 1066 až 1087) nechal vybudovat první dřevěnou pevnost. Dnes na ní stojí Kulatá věž (Round Tower), která je základním prvkem a charakteristickým rysem zámku. K přesné kulaté podobě má ale daleko. Je spíš oválná, protože její tvar kopíruje původní základ, a prostor na vyvýšenině nebyl kulatý.

Pevnost s dřevěnými palisádami a později hrad se systémem kamenných hradeb a věží byl součástí středověkého opevnění Londýna, které tvořil prstenec několika hradů.

Pro Viléma I. Dobyvatele to byla pouze vojenská pevnost a stejně tak pro jeho následníka Viléma II. Nejmladší syn Viléma I. Dobyvatele Jindřich I. byl prvním panovníkem, který se v pevnosti usídlil. Obývaným královským sídlem zůstal Windsor dodnes.........
pokračování v odkazu

Zdroj: http://www.fif­tyfifty.cz/Za­mek-britskych-kralu-6215175.php

Další odpovědi
rynek878

Zámek britských králů
Největší obydlený zámek na světě. Jeho historie je stará téměř tisíc let. Sahá až k Vilému I. Dobyvateli. Z původní dřevěné pevnosti vyrostl středověký hrad, který byl přebudován na dnešní zámek. Windsor.
link:

omlouvám se,nevšimnul jsem si stejného odkazu.

Zdroj: http://www.fif­tyfifty.cz/Za­mek-britskych-kralu-6215175.php