annas

Jaká je historie ledního hokeje? K čemu došlo u nás v r. 1931?

Nejlepší odpověď
hanulka11

V roce 1931–32 byla první hokejová sezona u nás
Hokej vznikl koncem 19. století v Kanadě, ale brzy se rozšířil i do Evropy (hlavně severní a střední) a později částečně i do Asie. První záznam o hokejovém utkání, konaném na známém místě a ve známý čas, se zaznamenaným výsledkem mezi dvěma týmy se uskutečnilo 3. března 1875 v Montrealu na Victoria Skating Rink

podle wikipedie

Další odpovědi
vagra

Jen doplním,že 17. ledna 1931, se odehrál první zápas v ledním hokeji na provizorně otevřeném zimním stadiónu na Štvanici v Praze, který nabízel první umělou ledovou plochu v tehdejším Československu.

Zdroj: vyhledáno na-http://www.kjm­.cz/vyroci-slavnych-osobnosti