BEAES

Jaká je historie bonbónů-Hašlerky? Je pravda, že nechtěl písničkář K Hašler, aby se po něm jmenovaly?

Odpovědi
Miroslavst

Již za jeho života byly podle jeho oblíbených písniček „hašlerek“ pojmenovány tvrdé bylinkovo-mentolové bonbony.Bylo to ocenění.

haslerka

Pravda to není. 13.12.1920 přímo v kabaretu Lucerna, kde tehdy K.Hašler působil, podepsal souhlas s použitím svého jména pro bonbony tehdy černé barvy. Je pravděpodobné, že dostal krabici těchto cukrovinek. Nedostal však žádnou finanční částku. Ne proto, že by byl špatný obchodník, ale naopak. Jeho jménu přece dělaly zdarma reklamu deseti- či statisíce vyráběných bonbonů ročně. Originál tohoto souhlasu byl nedávno předán Národnímu muzeu v Praze, odd. novodobých českých dějin. Ve starším 4-dílném seriálu ČT byl podle nepřesných infor-
mací tento souhlas situován do r.1924 a do divadla v Karlíně, kam Hašler přešel. fl