Jaká je frekvence mávání křidel u kolibříka a jakou rychlostí se dokáže pohybovat?

Nejlepší odpověď
Kepler

Kolibříci jsou velmi zdatnými letci. Za sekundu mohou mávnout křídly 12× až 90× (v závislosti na druhu), díky čemuž se mohou ve vzduchu doslova zastavit na místě. Dokážou také vyvinout rychlost větší než 15 m/s (54 km/h), a jako jediní zástupci ptačí říše dokážou létat pozpátku.
(wiki)

Další odpovědi
Kryšpín

Kolibřík a Mazánek, Janoušek a Mistr Bém byla to rychlost s melouny

anonym

Kepler: To je sakra sakra rychlé mávání a jejich let člověk možná ani nezaregistruje a vidí nějakou rozmazanou čáru jak po ledadle. :) Mimochodem jak se dělá ten znak pro krát (×) tento? Hodilo by se mi to a předpokládám, že to bude nějaká klávesová zkratka.

Kepler

Ten text jsem zkopíroval, ale jinak používám písmeno x

anonym

Tak jsem to šel hledat a zadařilo se. Stačí držet klávesu Alt a přitom na numerické klávesnici namačkat kombinaci čísel 0215.

Těch klávesových zkratek a znaků je koukám opravdu hodně viz: http://artepor­t.cz/sluzby/technic­ka-podpora/klavesove-zkratky-pomoci-alt-cislo-na-numericke-klavesnici/

Teď si jen ty, které by mohly být praktické a zapamatovat si zkratky. :) Nebo si je pro začátek opsat na papír.

Dobré se mi zdají třeba ještě tyto:

Alt-0188 ¼
Alt-0189 ½
Alt 0190 = ¾
Alt 1 = ☺
Alt 2 = ☻
Alt 174 = «
Alt 175 = »
Alt-0128 €
Ještě by se jich pár jistě našlo..

Na euro je, ale myslím i jednodušší zkratka mám takový dojem.

cochee

Bez mačkání číslic: pravý Alt (na některých klávesnicích AltGr) + klávesa vlevo od enteru, na české verzi jsou na ní jednoduché závorky. Totéž na klávese vedle (ú) ti udělá znak pro děleno: ÷

cochee

Euro = pravý Alt + e