Georgo2010

Jaká je doporučená min.hranice otáček při plynulé jízdě ve Fabii 1,2 benzínu? Stačí 1500–1800, nebo raději okolo 2000?

Nejlepší odpověď
escibe

To jsou nízké otáčky které tomu to motoru škodí. Více si můžeš o tomhle motoru přečíst zde odkaz

Zdroj: www.forum.sko­dahome.cz/forum/174-motor-12-htp/

Další odpovědi
jmhad

V polovině zeleného pole na otáčkoměru,tedy kolem 2500.Jinak by se konstruktér nenamáhal ho tam kreslit.To ale znamená po městě na trojku.Že je to blbost?Ale kdepak. To jsou optimální otáčky vzhledem ke spotřebě. Pochopitelně,že jezdím čtyřkou kolem oněch 2000 a myslím si,že šetřím,neboť i víra uzdravuje.

venkovan

Motor musí mít lehký chod. Takže plynulá jízda do kopce bude mít víc otáček než po rovině. Osobně bych u benzinu a malým objemem byl pro vyšší otáčky aby byla šance třeba na možnou potřebu zrychlit apod. Vsadil bych na + 2500,
A volil bych podle okolního provozu. Největší neštěstí na dálnici a i jinde jsou plynule jedoucí na s nízkými otáčkami Oni si myslí,že jsou v pohodě, že jedou bezpečně, ale omyl, na suchu a dobrém povrchu na dálnici jet třeba 90 s osobákem je na pořádnou facku od auta co to ze zadu nedobrzdí.