Česnekáč

Jaká je dlouho se má vařit vajíčko na měkko ???

Nejlepší odpověď
anonym

Já jsem vyzkoušel metodu ve varné konvici, která se vymyká popisovaným receptům i časově, ale výsledek je překvapivě dle požadovaného stupně, od měkka až natvrdo.
(Vkládají se ještě před zapnutím do studené vody, množství – v pohodě třeba i od 1 vejce do 6).

Další odpovědi
hanulka11

cca 3–4 minuty
Doplňuji:
http://recepty­.vareni.cz/va­rena-vejce/

anonym

Na měkko 3 minuty, na tvrdo 5 minut a ty 4 minuty uprostřed jsou tzv. na hniličku.

venkovan

Aha – proto bylo vždycky tvrdé. Já ho vařil i celý den jako starou slepici. A ono nezměklo. Ale když jsem ho potom naklepal na prkénku, tak bylo měkké.

hanulka11

ZPŮSOBY VAŘENÍ VAJEC

Metoda studené vody –

vejce dáváme do vody studené. Vody dáme dost, asi tak jeden centimetr nad vajíčka. Pak dáme rendlík na silný plamen a přivedeme studenou vodu k varu. V této chvíli ztlumíme plamen, aby voda jen probublávala.

Vejce naměkko – žloutek jemný a ještě tekutý, čas vaření 2–3 minuty.
Vejce nahniličko – bílek tuhý a žloutek polotuhý, čas varu 4 minuty.
Vejce natvrdo – čas varu 7 minut.

Metoda horké vody –

je proti výše uvedeným nebezpečím odolná a spočívá v tom, že vejce vkládáme do vařící vody. Na to je potřeba, abychom měli kastrůlek plný vařící vody, vajíčka do něj vložíme a pak ihned nastavíme minutky. Vajíčka vaříme přesně jednu minutu, pak plamen vypneme, hrnec přiklopíme a vejce se necháme v horké vodě dojít:

6 minut – pokud je chceme naměkko
7 minut – když mají být nahniličko
10 minut – natvrdo