mosoj

Jaká je celková maximální roční výše doplatků za léky ?

Které doplatky se do ní započítávájí?
Není to podvod na ovčany ?
Doplňuji:
Odkaz je to správný, je tam ale zmínka které člověk nevěnuje pozornost.
„započítává se doplatek na nejlevmnější lék na trhu!!!!!!!“
Od začátku roku jsem již platil celkový doplatek přes 1000 Kč. Dnes jsem si nechal vlékárně zjistit kolik z toho se mi započítává do limitu.
Světe div se 185 Kč !!! Ostatní je vosk.

Nejlepší odpověď
hanny 2

Doplatky na léky a regulační poplatky za léky na recept se počítají do ročního limitu 5000 korun u dospělých nebo 2500 korun za rok u dětí do 18 let a osob starších než 65 let.
http://www.pe­nize.cz/zdravot­nictvi/81901-ceny-leku-rozumny-lekar-a-levna-lekarna-vam-usetri-i-stovky-korun
Doplňuji:
Tak to je teda drsný.No co se můžem divit – další podvod na lidi!Tady v tomto státě už to asi jinak nikdy nebude.

mosoj

Do limitu se započítává také regulační poplatek 30 Kč. Když bylo 30 Kč za každou položku platili jsme více, ale také jsme dříve dosáhli limitu a potom nám to pojišťovna vracela. Takže jste vlastně žádný regulační poplatek od toho limitu neplatili.

Dnes se platí " ohromě výhodně za recept" takže platíte sice méně ale zase hned tak na ten limit nedosáhnete. Takže ne že ušetříte, je to stejné nebo pro pro pacianta horší.

hanny 2

Tak to je teda drsný.No co se můžem divit – další podvod na lidi!Tady v tomto státě už to asi jinak nikdy nebude.

mosoj

I když to tak nevypadá , nejsem na doplatky zase tak háklivý. Ale když jsen se zeptal po zaplacení doplatku 210 Kč, kolik se mi započítává do limitu a bylo mně sděleno že 5,50 Kč měl jsem krvavé oči.