martinecek20

Jaká je celková hmotnost planety vč.?

Dloooooouhou dobu mi vrtá hlavou zda má planeta stejnou hmotnost celou dobu a nebo ne a to třeba tím že vyskočím (jak jsem ve vzduchu,země váží o to míň) a mám v této teorii pravdu ? vyskočím li do vzduchu a nijak nepůsobím na zemi,odlehčil jsem ji ? nebo když jsem v atmosféře (či jak se tomu nadává) tak na ni působím stejně ? Zzajímalo by mě jak je to třeba se srážkami.. jak je ten koloběh.. tak to musí přece taky měnit hmotnost planety ne ? Děkuji za všechny teorie a odpovědi :)

Nejlepší odpověď
anonym

To, že vyskočíš (i kdybys byl mnohem hmotnější, než jsi) hmotnost planety nezmění.
Stejnětak ji nezmění to, kolik % vody (vrámci koloběhu) je zrovna ve formě vodních par.
Obé – tedy ty i ta voda v atmosféře, pořád zůstává součástí hmoty (hmotnosti) planety.
___
BTW – to, co píšu, není teorie – to je fyzika…
😉