Mirdas

Jaká je časová lhůta pro nárokování odškodného za nezaviněné úrazy v zemích EU ?

U nás je takto možno nárokovat finanční kompenzaci za úraz při dopravní nehodě do čtyř let i s revizí, ovšem u pracovního úrazu již jen dva roky, s tím že zda jednou vyplaceni jste, nelze již se nikam odvolávat.
Jak je tomu v sousedních zemích jako je Rakousko a Německo ?

Odpovědi
ivzez

Nároky plynoucí z pracovního úrazu se nepromlčují.
Promlčují se pouze jednotlivá plnění.

Tzn., že pokud někdo utrpěl pracovní úraz, může se
svého nároku domáhat i po více než dvou letech.
Zpětně mu mohou být vyplacena plnění max. za dva roky,
ale na tzv. rentu bude mít nárok dál
(max. do dovršení důchodového věku nebo do 65 let).

Jak je to v zahraničí, nevím, ale zkusím něco zjistit.

  • –––––

Naučte se prosím nezaměňovat „zda“ s jinými výrazy. Musela
jsem si dotaz přečíst dvakrát, abych pochopila, co (asi) míníte.