puclik

jaká je bodová hodnota jednotlivých tyčinek u hry mikádo

Potřebuji vědět jak jsou hodnoceny jednotlivé tyčinky ve hře mikádo. Ztratil jsem návod.
Děkuji za pomoc.

Nejlepší odpověď
kenyrts

Počet hráčů: 2 a více
Příprava a cíl hry
Mikédo je obvykle složeno z 31 tyčinek, cílem této hry je s klidnou rukou získat co nejvíc a co nejcennější tyčinky. Hráč si počítá jednotlivé body dosažené v každém kole. Hru lze však hrát také jednokolově. Hodnota jednotlivých tyčinek
MIKANDO (modrá spirála): 20 bodů
MANDARIN (červená/modrá/čer­vená/modrá/čer­vená): 10 bodů
BONZE (modrá/červená/mo­drá): 5 bodů
SAMURAI (modrá/žlutá/čer­vená): 3 body
KULI (modrá/červená): 2 body
Když se sečtou body všech 31 tyčinek součet tvoří 145 bodů.
Pravidla
Svazek tyčinek se uchopí do ruky jednou stranou hrotů vzhůru a pustí se. Hráč, který tyčinky pouštěl, může začít hru. Pokouší se prsty vytáhnout jednu tyčinku po druhé. Tak, aniž by se ostatní tyčinky pohnuly. To je někdy velmi snadné, ale mnohdy velmi obtížné. Některé tahy si lze usnadnit stisknutím zkoseného konce tyčinky, čímž se tato zdvihne a usnadní odebrání. Jakmile hráč získá tyčinku MANDARIN, smí si s touto pomáhat při odebírání, což mu usnadní tahy. Ten, kdo získá MIKADO, má mnohonásobné štěstí: získal tyčinku s nejvyšším počtem bodů.