autacek

Jaká je bezpečná doba pro přestup na letišti mezi lety (při dvou nezávislých letenkách bez garance přestupu)?

Odpovědi
pokazdejinak

na každém letišti jinak :) někde musíte mezi terminály jet i autobusem… kde přestupujete?
Doplňuji:
protože to asi nedoplníte, tak zkusím upřesnit…

  • přesnou informaci s ohledem na letiště by vám měla dát letecká společnost, se kterou letíte
  • v Evropě by vám měly stačit cca 2 hodiny – taky už jsem přestupovala za 40 minut
  • pokud máte 2 samostatné, úplně nezávislé letenky, je víc než pravděpodobné, že si budete muset vyzvednout a na druhý let znovu odbavit zavazadla, což se může značně protáhnout… :/ – informujte se u své letecké společnosti, jestli vám budou schopni odbavit zavazadla až do cílové destinace (ideálně možná ještě před nákupem těch letenek)
  • prohledejte internet :) na webu je spousta tipů na cestování – česky dejte hledat „přestup letiště…“ anglicky zkuste „transit time airport…“

A.d.a.m.

Záleží odkud a kam letíte a na jakém letišti přestupujete. Osobně si snažím dávat rezervu mezi 1–2 hodinami vždy, v případě letů po Evropě není šance na zdržení prvního letu tak velká, takže mi již několikrát stačilo i 30 minut, ale u zaoceánských jsem klidnější, když máme alespoň 2 hodinky. Mám čas si dát na letišti kafe a zákusek.

Myslet je třeba taky na velikost letiště a umístění terminálů.