Avatar uživatele
autacek

Jaká je bezpečná doba pro přestup na letišti mezi lety (při dvou nezávislých letenkách bez garance přestupu)?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Hakunamatata před 3924 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
pokazdejinak

na každém letišti jinak :) někde musíte mezi terminály jet i autobusem… kde přestupujete?
Doplňuji:
protože to asi nedoplníte, tak zkusím upřesnit…

  • přesnou informaci s ohledem na letiště by vám měla dát letecká společnost, se kterou letíte
  • v Evropě by vám měly stačit cca 2 hodiny – taky už jsem přestupovala za 40 minut
  • pokud máte 2 samostatné, úplně nezávislé letenky, je víc než pravděpodobné, že si budete muset vyzvednout a na druhý let znovu odbavit zavazadla, což se může značně protáhnout… :/ – informujte se u své letecké společnosti, jestli vám budou schopni odbavit zavazadla až do cílové destinace (ideálně možná ještě před nákupem těch letenek)
  • prohledejte internet :) na webu je spousta tipů na cestování – česky dejte hledat „přestup letiště…“ anglicky zkuste „transit time airport…“

Upravil/a: pokazdejinak

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
A.d.a.m.

Záleží odkud a kam letíte a na jakém letišti přestupujete. Osobně si snažím dávat rezervu mezi 1–2 hodinami vždy, v případě letů po Evropě není šance na zdržení prvního letu tak velká, takže mi již několikrát stačilo i 30 minut, ale u zaoceánských jsem klidnější, když máme alespoň 2 hodinky. Mám čas si dát na letišti kafe a zákusek.

Myslet je třeba taky na velikost letiště a umístění terminálů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek