Jaká emoce je nejsilnější?

je třeba radost, smutek, hněv a další. Pokud by jste si představili emoce na stupnici od 1 do 10, jaká by byla nejsilnější, na nejvyšším stupni žebříčku?

Nejlepší odpověď
Andělé

Žádná emoce sama o sobě není nejsilnější. Všechny mají svou sílu dle vlastního prožitku.
Emoční projevy jsou nejsilnější při bezprostřední reakci – Máte padáka! – a s postupem času ztrácejí na intenzitě. Kdybychom se lidí zeptali, jak by se cítili po vyhazovu z práce, představí si danou událost, ale už nezohlední postupující čas.
http://psycho­logie.cz/pred­poved-emoci/

Nejsilnější je láska,ale tou není emoce,ale cit.:-)

Další odpovědi
briketka10

a co leknutí ?
u nás je teď bouřka a já se lekla hromu,
když blesklo a poté zahřmělo skoro mi
spadlo cigáro do klína..
jinak na prvním stupni je u mě rozhodně
strach a to proto že sleduju v noci horory
a dále láska, pak asi ten vztek na ty lidi
nepřizpůsobivé co tu bydlí u nás na dvoře :(

marci1

Velmi silná emoce je strach o vlastní život, o život blízkých. Také si myslím, že silnou emocí je bezmoc ( když Vám třeba umírá nebo umře blízký ). Z kladných emocí samozřejmě radost, zamilovanost. Z těch „záporných“ strach, hněv, vztek, smutek, úlek ap.

huxa

Nejsilnější jsi, jestliže máš hněv, jsi naštván.
Nejsilnější emoce bude zamilovanost, neboť v tomto stavu se ti díky hormonům vytváří strašná závislost na hormonech dalšího člověka, popř. jiné vůně. Hned poté by byla nenávist.

anonym

Rozhodně strach – všechny ostatní emoce dokážeš vědomím zmírnit či úplně potlačit, strach ne.

Mirdas

Na tuto otázku bych si asi jednoznačně netroufl odpovědět, neboť škála emocí je opravdu různorodá a hlavně protikladná.

V dobrém slova smyslu na jedničku bych samozřejmě zařadil – radost.
Z druhé strany zřejmě nekontrolovatel­ný vstek.

www

Podle mého názoru bude pro většinu lidí nejsilnější emocí strach.
Doprovázejí ho neurovegetativními projevy, zpravidla zblednutí, chvění, zrychlené dýchání, bušení srdce, zvýšení krevního tlaku, někdy husí kůže. Jde o normální reakci na skutečné nebezpečí nebo ohrožení, která má jedince připravit na útěk, únik nebo obranu.
Více Wiki
Doplňuji:
Samozřejmě mám na mysli duševně zdravé jedince, u nemocných to může být poněkud jinak.
Větší emoci než strach o holý život si totiž nedokáži představit.

dudu

Pocit hluboké křívdy a bezmocnosti. Víra v tzv. boží mlýny. Popisuji zkušenost téměř čtyřicet roků starou, která dnes již zcela odezněla.

Kelt

Nejsilnější emoce je asi ta, která je spojena s bojem o život svůj nebo někoho jiného. a pak asi láska, Ale záchrana života, nevzdat se a přežít, bojovat, to je velmi silná emoce.

Sarrow

http://www.fre­epub.cz/wp-content/upload­s/2013/12/emo­ce.png
Doplňuji:
(Mapa tělesných pocitů spojených s různými emocemi, teplé barvy ukazují aktivní a studené barvy neaktivní části.)

anonym

myslím,že je to sexuální vyvrcholení při souloži,láska,strach o svůj život o své blízké,
vše co adrenalin vytvoří je emoce,
boj,obava,ůtok,ůz­kost,strach ze smrti,oddanos­t,víra atd

anonym

Takže láska a strach zatím vychází nejvíce. Pokud láska není emoce, tak nejvyšší je strach. No, adrenalin opravdu dělá divy. Ze střízlíka je lamželezo a z drobné matky je zuřící hroch před kterým je radno utéct.

www

Sorry, ale chtěl bych vidět třeba topícího se, jak myslí na lásku 😁
Vždyť je to nemožné! Strachem zapomene člověk na všechno a pouze bojuje o život..

Andělé

www: Samozřejmě máte pravdu. Ale lásku-cit,bych nesrovnávala s emocí-strachem. :)

Když jde o život,jde také o bezprostřední okamžik a tak se pochopitelně strach stává nejsilnější. Ale stejně tak to bude s ostatními emocemi,které přicházejí bezprostředně.
Jistě,každý v okamžiku před smrtí prožívá ten nejsilnější strach svého života. Ale emoce-nejsilnější strach je vyvolán právě bezprostředně. Stejně tak třeba bolest ze ztráty vlastního dítěte je v prvních okamžicích nejsilnější nebo radost z něčeho pro nás cenného v začátku bude nejsilnější.
A někde jsem právě četla,že ač se zdá strach nejsilnější,všechny emoce sice mají svůj charakter,ale nejsilnější budou pouze v bezprostředním okamžiku všechny stejně. :)

anonym

www, nepochopils, láska a strach se dostali nejvýš v žebříčku. Asi taky záleží na situaci, která emoce bude velmi intenzivní.
-
Neptám se na konkrétní situaci, ale nejintenzivnější emoci vůbec.