Galax

Jaká elektrotechnická součástka zesiluje elektrický proud???

popřípadě jak se dá vypočítat určitý proud…

Nejlepší odpověď
Hlada

Transformátor

Další odpovědi
Michal Kole

Z elektrického výkonu se proud vypočte pomocí vzorce

I = P/U u stejnos­měrného proudu

I = P/U* cos fi u jednofázového střídavého proudu

I = P/Odmosnina ze 3 * U * cos fi u třífázového střídavého proudu

Pokud počítáte proud v bytě tak by ten účiník tam být ani nemusel, protože v bytě nejsou tak „silné“ idukční spotřebiče, který by ho výrazně ovlivnili, např. motor v ledničce, pračce, vysavači,mixeru, akumulačních kamnech, ventilátor na záchode,… a ve velké většině nejedou všechny naráz a ještě menší pravděpodobnost je, že je zapnou naráz v celém baráku.

Horší to je v dílně (tovární), kde běží 50 soustruhů, tam se už to musí kompenzovat.

mosoj

Tranzistor a dříve elektronka trioda, pentoda atd.

I = U/R
Doplňuji:
To bych chtěl vidět jak transformátor zesiluje proud !!!
Navíc transformátor nic nezesiluje jenom transformuje.

Pokud neupřesníš otázku ( je možné že je myšlena zcela jinak než vyzněla) trvám na tom že zesilovat může pouze tranzistor nebo elektronka.

Emefej

Elektrický proud zesiluje tranzistor a elektronka. Transformátor pouze mění napětí.