Marty99x

Jaka dila zpracovávají podobnou tematiku jako Dekameron (Giovanni Boccacio ) ?

Doplňuji:
Dělám čtenářský deník.

Nejlepší odpověď
annas

Jaká díla? Především literární díla zpracovávají podobnou tematiku.

Která díla? Jedno naťuknu. .

Podle vzoru Boccaccia a jeho rámcového příběhu zachytil český spisovatel množství, mnohost různých podob lásk.;

Psal černou sérii, bílou sérii, později se zaměřil na vědecko-fantastickou prözu a erotickou. Jeho příjmení se určitě doplníte sama.

--
Rovnž anglický spisovatel Geoffrey Chaucer se ve svém povídkovém díle Canteburské povídky inspiroval Dekameronem.

--
Věřím, že někdo otázku nesmaže, nejde o běžný dotaz na rozdíl od těch otázek, na něž lze snadno najít odpověď na netu. .

Českého spisovatele jsem naznačila, anglický se ve všech typech středních škol neprobírá.

Další odpovědi
Lamalam

Našla jsem si svůj čtenářský deníček a v něm mám toto (cituji):

Erotická literatura:
Chevalier de Grammont – Dvanáct dopisů paní vévodkyni de Richelieu
Pierr Louÿse – Tři dcery a matka – zde mám poznámku „Pozor, prof.H. nedoporučuje, prý dost tvrdé!“ – bohužel jsem to nikdy nečetla
Aubrey Beardsley – Venuše a Tannhäuser