Jaká daň se odvádí z brigády, když jsem normálně zaměstnán, a krom toho pracuju na zkrácený úvazek?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Daň je všude stejná a to 15% z daňového základu.

Rozdíl je v tom, že u HPP odečítáš nezdanitelné položky a jinde již nemůžeš.

Ale jinak jsem se docela nasmál u této otázky.
…normálně zaměstnán a krom toho pracuju… Znamená to, že tedy do zaměstnání chodíš normálně jen tak a navíc chodíš pracovat jinam?

Další odpovědi
standa

Pokud je tou brigádou myšlen zmiňovaný zkrácený úvazek, tak pro správnou odpověď je potřebné znát zvolenou formu pracovně-právního vztahu pro onu brigádu:

  1. DOHODA O PROVEDENÍ PRÁCE
  • daň bude 15% a je jedno o jak vysokou se bude jednat odměnu
  • více jsem na toto téma dnes psal k otázce ve zdroji
  1. DOHODA O PRACOVNÍ ČINNOSTI
  • protože z této dohody se odvádí sociální pojištění, tak daň sice bude 15%, ale nikoli pouze ze mzdy, ale ze superhrubé mzdy (tj. mzda + pojištění 35%)
  • slevy na dani nejspíš nepůjde uplatnit, protože již budou uplatněny pro zdanění příjmu z hlavního prac.poměru
  1. BĚZNÁ PRACOVNÍ SMLOUVA (na zkrácený úvazek)
  • zde platí úplně to samé jako v předchozím odstavci

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-je-zdanena-odmena-na-dohodu-o-provedeni-prace