postcd

Jaká cvičení pomohou snížit dobu nutnou pro soustředění se na jiný problém?

Třeba přemýšlím nad něčím, něco mě vyruší a přiměje přemýšlet nad něčím jiným. A následně mi trvá hrozně dlouho než se soustředím na prvotní myšlenky. Prodleva třeba 3 sekundy i více než si vzpomenu na prvotní myšlenku a pak než začnu o tom znovu přemýšlet. Chtěl bych abych dokázal přehazovat mezi jednotlivými poblémy/myšlenkami mnohem rychleji. Nějaká konkrétní cvičení? Nemám tolik zájem o obecné rady jako číst knížky, řešit křížovky. Spíše nějaké cvičení které je cílené konkrétně na rychlost přeorientování se mezi problémy.
Na android mobilu jsem hrál „Brain Age Test Free“ a tam je cvičení na flexibilitu mozku, ale nevim jeslti to řeší tento problém.

Odpovědi
marci1

Chce to hlavně odpočinek, relax, meditaci, pobyt na čerstvém vzduchu. Většině lidem chybí „umění“ odpočívat a kyslík, jež mozek velmi potřebuje. Každý den chodím do lesa. Doporučuji. 🙂
Ve zdroji rady:

Zdroj: http://cs.wiki­how.com/Jak-zlep%C5%A1it-sv%C3%A9-soust%C5%99ed%C­4%9Bn%C3%AD