Scratchy07

Jaká byla zábava ve 30 letech 20 století?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, do které společenské vrstvy se lidé řadili. Jinak to bylo u těch „chudších“, jinak u těch „movitějších“ Jenže 30. léta byla obdobím hospodářské krize, takže mnozí neměli na zábavu pomyšlení,. Ale přesto se něco dělo.

Pro návštěvníky divadla sehrálo významnou roli Osvobozene divadlo s V + W, jejich forbíny, i když v souvislostí s hospodářskou krizií řeší sociální problémy, nezaměstannsot, nastupující fašismus.

S rozvojem gramotnosti a zánikem různých kabaretů a časopisů, objevuje se zájem o červenou knihovnu, případně o nové literární směry. Ceny knih se snížily.

Návštěva biograflů se stává módní záležitostí, zájem o tzv. gangsterské filmy, postupně i české filmy.

Rozhlas se popularizuje, a vysílá nahrávky jazzová hudby /swingu).

Jinak chataření, sokolské výlety, ochotnické divadlo, účast v rlůzných spolcích, např. čtenářských , pěveckých občanské besedy – organizování plesů atd.

Další odpovědi
gecco

Byla více rozvrstvená společnost…
A „zábava“ byla zodpovědnější…
Bavili se všichni, ale nikdo nikomu ´nepředepisoval´ jak a kde se má bavit, lidé se bavili vrámci ´svých´, nehráli si na sele-bříty.
Ale téměř neexistovala varianta, že se někdo ze společnosti ´setnul´ a byl ostatními ponechán ´napospas´, vždycky (téměř vždycky) se o odpadlého jeho společnost postarala.
___
Jinak – tabák, alkohol, drogy – to ´frčelo´ vždy a všude.
😉

klumprt

Chodilo se mnohem víc na tancovačky a zábavy. Taky bylo víc všelijakých spolků. Chodilo se do kina, poslouchalo se rádio. Asi se i víc četlo, vycházelo víc novin a časopisů.

Si myslím 🙂

střevo

Tenkrát dost frčela turistika. Na každým kopci byla rozhledna s občerstvením, to pak komoušové rychle zlikvidovali, takže to jsou dneska jen rujny.