Kura

Jaká byla rozloha Velkomoravské říše ?

Nemůžu nikde najít kromě mapek, jaká byla rozloha v km čtverečních. Pomůžete někdo ?
Jedná se mě o období největšího rozmachu …

Odpovědi
led

Dôležité je pri hľadaní odpovede položiť správne položenú otázku s kľúčovými slovami. Bez týchto slov sa odpoveď ťažko hľadá.
Je to akoby som teraz podľa tejto otázky podľa rozdielu zemepisných súradníc medzi východom a západom, juhom a severom Veľkomoravskej ríše vypočítala v km2 jej rozlohu, ale je to len jeden spôsob. Druhý spôsob je naučiť sa učiť, naučiť sa hľadať.
http://www.val­ka.cz/clanek_10462­.html
v článku je v texte rozloha Veľkomoravskej ríše :
„Velká Morava dále sílila za knížete Rostislava (vládl r.846-r.870), ale především za knížete Svatopluka (vládl r.870-r.894), který ji územě dále rozšiřoval. Za něj byla součástí Velké Moravy dnešní Česká republika, Slovensko, jihozápad Polska, jihovýchod bývalé Německé demokratické republiky, Maďarsko, sever a východ Rakouska a západ Rumunska, vše o celkové rozloze …“
Doplňuji:
Zámerne som vynechala záver (údaj o rozlohe) citátu z článku. Nikdy neuškodí si trochu viac prečítať o danej téme, aj keď je to „len domáca úloha“.

terezie.k

3 český republiky :DDD
Doplňuji:
Možná víc…