Kulpix

Jaká/která byla první česká/českoslo­venská televizní stanice?

Nejlepší odpověď
annas

Jaká stanice? Vysílací stanice.

"První pokusné vysílání televize v Československu se konalo 23. 3. 1948 v Tanvaldě, kde skupina vědců Vojenského technického ústavu uskutečnila ukázku pro veřejnost.
Zkušební televizní vysílání ze Studia Praha v Měšťanské Besedě (ve Vladislavově ulici) bylo zahájeno 1. května 1953 a 25. února 1954 bylo prohlášeno za pravidelné. Pro první televizní vysílač byla v roce 1953 adaptována pražská rozhledna na Petříně

Která stanice?
Na obrazovce se objevoval nápis jednoho programu – Čs. televise. Když vznikla nová studia, tak ČST Bratislava, Brno, Ostrava., Košice. Později pak Československá televize 2."

Fotografie si můžete prohlédnout v odkazu
http://www.ces­katelevize.cz/vse-o-ct/historie/ces­koslovenska-televize/prehis­torie/

Další odpovědi
mosoj

No byla jenom jedna !

Za pravidelné vysílání ČST začalo být považováno vysílání v roce 1954 a to z Petřínské rozhledny výkonem 4 KW !!!!
Od roku 1958 se začalo vysílat celý týden.
Teprve v roce 1970 začal vysílat druhý program ČST a barevné vysílání v normě SECAM začalo v roce 1975.

V roce 1956 jsem byl svědkem příjmu „obrazu“ z již zmíněné Petřínské rozhledny
až na Šumavě bez volného výhledu na směr Praha !!! Anténa pro kanál č. 1, tříprvková yagina na šestimetrové vodovodní rouře umístěné na nejvyšším vrcholu střechy školy. Přesto se chodila na TV, o obrazovce velikosti dnešního tabletu, dívat celá vesnice.

Drap

ČST, potom přejmenována na ČST 1. Zanikla 31.12.1992. Nas­toupila ČT.

Dismas

ČST.

anonym

ČST, v době předrevoluční, byla na vynikající úrovni. Mnoho sportovních přenosů, vynikající programy pro děti bez násilí, nevtíravé reklamy pana Vajíčka, výborné soutěžní programy, fantastické Silvestry, mnoho snímků ze světa, z přírody, filmy zahraniční produkce a vlastní výroby…
Bylo toho mnoho.