Pokročilý

Jaká byla cena benzínu v ČSSR v roce 1988

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

7 korun
Doplňuji:
Tak průměrně to bylo o trochu dráž, tady to máš i se statistikama
> http://img.ihned.cz/…
> http://img.ihned.cz/…

Další odpovědi:

Stříbrný

No jestli přesně v 1988 roce, ale mix stál 8,-Kčs.

Zlatý

Tak to si již nepamatuji, ale vím že v roce 1973 stál benzín speciál 2,40 Kčs Matka dávala do Pionýra normal za 1,80 Kčs. Když jsem si kupoval svoje první nové auto Š 100 v roce 1973 ( 55 000 Kč , hrozné to peníze) tak jsem za plnou nádrž zaplatil 75 Kč. Přesto jsem se zhrozil jak ten provoz utáhnu !! a to jsem měl na tu dobu solidní plat 3 000 Kč

Stříbrný

Přesně si to už nepamatuju, první auto jsem si koupil v roce 1980 a tehdy jsem tankoval litr za asi 3 Kčs. Pro nepamětníky dodávám, že na tehdejší platy to bylo docela dost. Jako čerstvý ing. jsem měl v té době nástupní plat 1980 Kčs hrubého.

Doplňující dotaz pro Mosoje: Přemýšlím, co jsi za 3000 mohl v roce 1973 dělat? Napadá mě buď rubání pod zemí nebo služba v zeleném.

Pokročilý

ale vazeni ! jakto, ze si to nikdo nepamatuje ? do r.74 stal normal 2,10 ; spec.2,40 a super 3 Kcs, pak zdrazili na 4; 4,30(sup. nevim),a 79 v lete 6; 6,50 a 8za super, a to zustalo, ale jelikoz uz od r. 86 v Cechach nejsem, tak mi 86 az 90 uniklo, pak bylo 12Kc

Diskuze k otázce

Stříbrný

Jikra

Otázka pro -mosoj- prosím, napiš co, kde a v jaké městě jsi dělal že jsi měl v r.73 takový výdělek? Jestli to není tajný. Mě napadá akorát horník, hutník, STB nebo lampasák.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.