Kotja

Jaká by měla podle vás být pravidla pro personalisty?

Pořád čtu pravidla jak se chovat u pracovního pohovoru, ale žádná pro druhou stranu.
Podle mě by pravidla pro možné zaměstnavatele měla být.

  1. Oblek na pracovním pohovoru jen pro pozice kde ho budu nosit A doba mezi odchodem z domova a začátkem pohovoru nepřesáhne hodinu A nebude extrémní počasí (zima, vedro, déšť)
  2. Na stupidní otázku očekávejte stupidní odpověď (Jaká je vaše slabina? Kryptonit) nebo matematickou odpověď (Kde se vidíte za pět let? Za pět let se uvidím v zrcadle)
  3. Říci „Dáme Vám vědět“ a nedat je ve skutečnosti hrubší než „Polibte si p*del, vážený uchazeči“
  4. Pokud si nemyslíte, že tréma a neschopnost odrazit slovo slovem jako palestrou je důvod pro přiznání plného invalidního důchod, tak takové lidi zaměstnejte (alespoň v místech kde taková věc není na škodu)

Jaký je váš názor?

Odpovědi
Hamon

Souhlasím s tím, že pokud řeknou, že se ozvou, ozvat by se měli, i třeba jen mailem.
Osobně myslím, že žádná otázka není stupidní, jsou jen stupidní odpovědi. Někdy personalistovi nejde o správnou odpověď, jako spíš o odpověď jako takovou (jak se popasuješ s neobvyklými problémy).
Ale nutit někoho, ať někoho zaměstná, to bych nesouhlasil vůbec. Např. v IT pozicích personalista může nedoporučit kandidáta, který se nakonec ukáže jako nejlepší. Ale pokud jde o soukromou firmu, pak má právo vybrat si nejlepší z nejlepších. A jak je vybírá, to je jen její věc.

anonym

Je to novátorské a vtipné. Obávám se však, že neprorazíš.

ivzez

Korektnost, profesionalita a etika.
Bohužel to splňuje jen minimum personalistů.